| Lukasz a întrebat:

Salut, am mancat alaltaieri seara sarmale si nu am putut dormii toata noaptea, si ieri vomitam tot ce mancam si nu prea am mancat toata ziua, de cat niste biscuiti. Azi mi-a trecut, insa m-am trezit cu o infernala durere de cap, si ma doare in zona pancreasului si a apendicitei. Si putin mai inainte am avut diaree, a iesit apa mai mult. Ce se intampla cu mine? Poate fii o indigestie sau ceva mai serios?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| liliana77any a răspuns:

Poate ai mancat cu pofta, ai mai multa grija la ce mananci azi.
Si ia o pastila daca tot mai ai diaree.

| pam0pam a răspuns:

Voma si diareea sunt simptome ale toxinfectiei alimentare. Daca mai are cineva care a consumat alimentul respectiv simptome asemanatoare cu tine sigur asta e. Incearca sa nu depui efort si consuma lichide pentru ca ai parte de o dezhidratare puternica prin diaree si voma. Ia un metoclopramid/ emetostop pentru greata si incearca sa te alimentezi corespunzator. Ercefuryl pentru a distruge bacteria ce se afla in tractul intestinal. Daca diareea depaseste 6 scaune pe zi sau nu se opreste in 24 de ore prezentati va la doctorul de familie. Corpul tau lupta cu bacteria ce a provocat toxinfectia. Multa sanatate