| lovehousemusic a întrebat:

Salut, Am mici probleme cu picioarele, Doresc un raspuns
In primul rand vreau sa v-a multumesc de acest privilegiu.
Am 19 ani si de 1 luna si ceva zile (nu stiu cate exact) am dureri serioase la picioare, partea de jos a picioarelor pe undeva prin zona Tibiilor vreau sa precizez faptul ca aceste dureri apar doar in momentul cand fac sport, ex: un fotbal cu baietii etc. incep durerile, un fel de dureri oarbe, cand te lovesti si simti ca te doare pe dinauntru (ambele picioare).
Un prieten de al meu a spus ca s-ar putea sa fie din cauza greutatii, am 1.73 m si greutatea de 72 Kg, eu zic ca nu asta ar fi problema... Astept un raspuns din partea Dvs.
Va Multumesc. Sa Aveti o zi buna

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Cam devreme să ai astfel de probleme.
Nu greutatea corporală este o problemă.
Poate fi din cauza încălțărilor folosite la fotbal, folosește adidași speciali cu crampoane (au rolul de amortizare dar și de avans în față). O ușoară încălzire înainte de meci este foarte importantă, nu trebuie să uiți de ea.
Consultă un medic ortoped și unul reumatolog pentru a depista cauza și instituirea unui tratament corespunzător (o corecție a mersului - modul de a călca pe laba piciorului).
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti avea platfus sau probleme cu lungimea oaselor.sau poate fi vorba de stres, datorat efortului fizic.trebuie sa mergi la ortoped sa iti masoare oasele si sa vada daca ai platfus