| 07GHOST a întrebat:

Am nevoie de câteva sfaturi...
De curând, când m-am uitat în oglindă, am observat ca pupilele mi s-au dilatat mult mai mult ca de obicei. (Pana acum nu au fost deloc asa; eu stau foarte mult in fata oglinzii si as fi observat confused )
Se poate sa fie din cauza unei probleme de sanatate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde de lumina pe care o ai in fata la momentul respectiv.

| danutzu96 a răspuns:

Pupila se dilata sau contracta in functie de lumina. Daca lumina era slaba, este normal.

| Ra_Ki_1982 a răspuns:

Buna, nu e nici o problema, stai calm, din cauza luminii se pot dilata, se pot dilata si in functie de ce gandesti, NU E NICI O PROBLEMA! O zi frumoasa!