| flw a întrebat:

Am nevoie de raspuns urgent dau funda. De ceva zile cand am mers la toaleta am observat ceva ciudat pe penis, cred ca sunt papule, am 15 ani si am inceput de papule. E ceva grav? Se dezvoltă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Papulele rosiatice sunt semn de iritatie, sau de o boala cu transmitere sexuala.
Daca ai avut sex sau poate ti-ai frecat organul prea mult, sau prea dur, sau ai folosit ceva cu care ti-ai atins penisul, se poate intampla sa apara aceste iritatii.
Cresterea lui nu are nimic de aface cu acele papule.

| flw explică:

Am acele chestii in jurul inelului de la penis crezi ca se dezvolta?