| 0987650 a întrebat:

Salut! De cateva zile mi-au aparut ceva punctulete pe penis si pe pielea de la... am citit pe net si am ajuns sa inteleg ca am papule, este ceva grav? In timp se mai vad? Ma afecteaza cu ceva? Va rog ajutati-ma am 14 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spala-te cu apa calda si sapun in fiecare zi si vei vedea ca nu patesti nimic.

| Oanaoni a răspuns:

Grav nu este. Iubitul meu avea acele papule până a trebuit să facă o operație (nu din cauza papulelor) din altă cauza a fost operat, dar acum după operație nu le mai are. Din câteva știu simțiți altfel când faceți sex, în rest nu am.auzit să fie grav. Dacă nu știi multe detalii și te simți incomod, fugi la.doctor! Nu e o rușine!