| Anonym3434 a întrebat:

Salut am nevoie de un sfat ceva... azi jucam fotbal si am pus piciorul la o minge care venea cu f mare viteza si foarte aproape si mi-am scrantit glezna (cred) ma doare f tare picioru cand calc si cand merg si mi s-a umflat putin ce poate sa fie? sucit sau? ca nu am idee, si daca este asa ce ar trebui sa fac? i

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Swordsman a răspuns:

E probabil luxata, ori vreo entorsa. Daca nu se potoleste, mergi la medic!

| ionutzandrey a răspuns:

Cel mai bine mergi la medicnu pare a fi ceva foarte grav doar o sa te pansezehappy