| Anonym3434 a întrebat:

Salut am nevoie de un sfat ceva... azi jucam fotbal si am pus piciorul la o minge care venea cu f mare viteza si foarte aproape si mi-am scrantit glezna (cred) ma doare f tare picioru cand calc si cand merg si mi s-a umflat putin ce poate sa fie? sucit sau? sad ca nu am idee, si daca este asa ce ar trebui sa facstraight face? in afara sa merg la medic sa mi-l dea la loc...

3 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca nu s-a invinetit dupa cateva minute, e numai o lucsatie.Adevarul e ca sunt foarte dureroase, fiind vorba de,, sucirea,, unor ligamente.Trebuie masat cu o crema, sau in apa calda cu sapun.

| Layla212 a răspuns:

Daca nu sa invinetit e de bine...stai in pat cateva zile mai miti picorul si trecebig grin bafta

| hardys77 a răspuns:

Ori te duci direct la Doctor sa-ti zica exact ce ai, ori mai astepti cateva zile, daca ti s-a luxat dureaza cam o saptamana sa-ti treaca, cel mai bine e sa mergi la doctor sa-ti prescrie o crema, sigur ti-e luxat.