| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am nevoie deun raspuns urgent.
Ieri am facut operatia de fimoza(circumcizie), si am urinat pe bandaj, exista vreoun risc.Si mai vreau sa stiu cum e prima baie pe care o faci dupa circumcizie.(am 15 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WID a răspuns:

Salut. Am facut si eu aceasta operatie. Ideea e ca bandajul ala trebuie schimbat, nu ramai cu el zile intregi. Il dai jos, te cureti cu solutia pe care ti-a dat-o medicul si pui un bandaj nou acolo. Nu este niciun risc, dar iti recomand sa il schimbi, nu neaparat la fiecare urinare dar de 2 ori pe zi trebuie. Prima baie dupa circumcizie o sa fie cam nasoala, o sa te usture acolo, dar nu e niciun motiv de ingrijorare. O sa dureze cam in jur de 7 zile maxim si o sa poti sa te speli normal. Recomand sa acoperi penisul in timp ce te speli pe restul corpului, igienizarea sa o faci doar cu acea solutie timp de 3 zile. Dupa aceea, poti sa te speli, n-o sa mai usture asa tare. Daca nu ti-a dat nicio solutie, poti sa folosesti rivanol. Fii calm, nu o sa dureze mult timp vindecarea. Ma bucur ca ai facut operatia asta, fimoza e tare nasoala si afecteaza mult pe termen lung. In plus, arata mai bine din punct de vedere estetic.

| Stefan235 a răspuns (pentru WID):

Mie imi schimba doctorul bandajul zilnic si tot el imi curata penisul, doar ca atunci cand mi-m schimba devinte treaba cam nasoala ca ma doare foarte tare. Cand urinez nu ma doare deloc, si prima noapte cand trebuia sa ma culc am stat cu ea in mana toata noaptea...iar duoa 2 nopti am inceput sa imi vina si erectile care sunt un cosmar dupa operatie...si daca ai facut si tu aceasta operatie, te-a durut cand ti-a scos firele?

| WID a răspuns (pentru Stefan235):

Ai stat cu ea in mana adica ai incercat sa te masturbezi? Nu incerca daca asta ai vrut sa zici. Stiu, erectiile sunt cele mai nasoale dar nu ai ce sa faci. Legat de fire, la mine nu a durut mai deloc, nu stiu in cazul altora.

3 răspunsuri:
| Stefan235 a răspuns:

Nu am incercat sa o fac, am stat cu ea in mana ca sa nu ating nimic cu ea, imi era foarte frica sa ma atinga ceva sau cineva acolo