| BrianSpilner a întrebat:

Am niste intepaturi in partea stanga a abdomenului, chiar sub coastele toracelui. Cine stie ce e acolo si de ce ma inteapa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Splina sau pancreasul e prin partea stanga. Daca faci efort fizic des poate sa fie de la ceva muschi sau chiar splina.Incearca sa te odihnesti si daca nu trece mergi la medic.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cred că te-au descântat țigăncile ale pe care le-ai înjurat în copilărie

| Hammurabi a răspuns:

E zona în care se află splina.
De obicei se întâmplă să doară la efort.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Stomacul este acolo daca ai des astfel de simptome mergi la un medic gastroenterolog.