| Florazul15 a întrebat:

Simt niște înțepături puternice in partea stângă a abdomenului,ca niște junghiuri, dar nu constant, mă ia și după mă lăsa. De la ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Gaze in burta, de la cea ai mancat sau baut in ultimile 24 de ore.
Mergi la wc si stai acolo pana scoti tot.

| dullcat a răspuns:

Mergi la medic pentru a afla.

| Skarr a răspuns:

Nici doctorul nu stie din prima pana nu te examineaza.
De unde sa stim noi

| MotoBlitz a răspuns:

Jos sau sus? Sub caste sau in zona coastei? Oricum acolo nu prea sunt organe vitale deci nu ar trebui să pățești ceva. Liniștește te și o să îți treacă, dar dacă te gândești acolo o să o simți la nesfârșit? Pe o scară de la 1 la 10 cât de rău te doare?

| Claudelmititel a răspuns:

Cauze possibile :
Boli inflamatorii intestinale
Ulcere gastrice
Pietre la rinichi
Apendicita
Diverticulita