| Dav231 a întrebat:

Salut, ma doare in zona plamanului din stanga, de fapt ma inteapa, iar cand alerg ma doare acolo dar dupa imi trece, ce am acolo? Ma doare in partea stanga acolo unde sunt coastele iar cand alerg putin mai jos. Ce pot avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pare a fii durere de splina, din cauza oboselii.
Dar la fel de bine, poate fii si durere de plamani, mai ales daca ai dificultate la respiratie cand alergi sau faci efort.
In ambele cazuri, ai nevoie de un consult la medicul de familie, pentru a se putea stii cu precizie ce organ este afectat.

| Dav231 explică (pentru Violleta2022):

Nu am probleme cu respiratul, am nasul putin infundat dar pot juca fotbal lejer de la 3 pana la 9-10.

| visan2016 a răspuns:

Cel mai indicat este sa te duci repede la un medic. El iti va spune ce problema ai.