| PeLeU a întrebat:

Salut...
Am niste noduli la sani, sunt baiat, am 18 ani si chestiile astea le am de vrei 3 saptamani...
Am dormit pe burta vreo 3 seri la rand, deoarece nu puteam sa dorm, si de atunci mi-a aparut a este chestii care au si 2 cm in diametru...
Mentionez ca patul meu este mai scandura asa si dimineata cand ma trezeam simteam durere la sani.
Am facut analize indicate de un endocrinolog si nu am nimic pe cauza organica ( gen cancer, ginecomastie sau alte afectinii hormonale))).
Ce este de facut, deoarece ma inerveaza rau de tot, nu pot sa stau in tricou la scoala ca mi se vede tatele umflate si ma dor cand trag o haina pe mine.
Multumesc frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa-ti dea trimitere la un specialist. Poate fi o chestie hormonala sauniste medcamente cu hormoni. Nu te poate trata nimeni pe aici si este posibil sa primesti doar sfaturi aiurea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dietă vegană.