| andramaria200 a întrebat:

In legatura cu chisturile si noduli de la sani: am fost la medic si a spus ca e din cauza sutienului(chisturile) si noduli de la dereglari hormonale. Desi m-a linistit sunt inca speriata deoarece ma dor si in ultimele zile am inceput sa am mancarimi. Credeti ca totusi ar putea fi ceva mai grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dia007 a răspuns:

Eu iti propun sa te duci din nou la medic sa-i spui tot ceea c simti si sa--ti indice ceva si pentru partea cu mancarimile. Eu am senzatia asta doar cand ajung acasa si ma dezbrac,. dar, la fel de bine poate fi de la transpiratie, ceea ce un dus ar putea-o rezolva. Incearca in acelasi timp sa folosesti un sapun bun (iti propun sa utilizezi Dove sau Nivea Cream). Sunt mult mai bune pentru cei cu pielea sentibila, iar dupa dus sa te dai cu lapte de corp hidratanta sau ulei de masline (uleiul de masline lasa pielea super-super-catifelata si da o senzatie minunata a doua zi).
Dar, medic, cat mai repede.
Sper ca ti-a dat ceva pentru chisturi si noduli. Daca nu...incearca si alte cabinete. Mama mea cand a avut noduli, stiu ca medicul ei a alarmat-o destul de tare si a tinut-o 3 luni sub medicamentatie pana i s-au mai estompat.
Mergi si vorbeste cu medicul despre tot ceea ce simti ca ti se intampla la nivelul sanilor. Daca stie tot, poate sa-ti spuna exact despre ce e vorba si te poate trata corespunzator.