| denisTiky a întrebat:

Salut, am o durere destul de ciudata in zona ochiului (aici mai exact: https://imgur.com/a/8YFWBGE), ce as putea sa fac sa imi treaca?

Acuma de vreo ora m-a apucat aceasta durere si nu am habar de ce, din senin...

Se simte ca un fel de intepatura, sau ca si cum mi-as fi luat un pumn in ochi. de fiecare data cand clipesc. La inceput cand clipeam, nu se simtea asa tare, dar deja ma doare din ce in ce mai tare(doar cand clipesc, daca nu, nu ma doare deloc).
Am verificat sa vad daca nu cumva mi-a intrat in ochi ceva, dar nu am nimic.
Ce as putea sa fac?

Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MiaKate a răspuns:

Verifica cu un blint sau o lumina puternica dacă ai ceva in ochi sau pune pe altcineva. Dacă nu ai nimic in recomand sa vizitezi un doctor.