De ieri ma durea pleoapa dreapta cand o atingeam sau clipeam. Nu am luat-o in seama dar azi dimineata m-am trezit cu ea umflata si inrosita. Nu am mancarimi dar cand clipesc simt o mica durere, si o simt ca-i umflata si arat chiar naspa cu un ochi mai mic si altul mai mare. Pot sa-i fac ceva sa treaca mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Este posibil sa ai un urcior. Incearca sa pui comprese cu apa rece pe ochiul respectiv si daca nu iti trece poti intreba la farmacie de o crema pentru asa ceva.

1 răspuns:
| andru10best a răspuns:

Pune ceva rece si mergi la un medic bun, nu oricare medic.