| Panteraa a întrebat:

Mi-a intrat azi ceva in ochi si de atunci ma doare in continu. Cum pot sa scot ce am? E in partea de sus a ochiului si ma inteapa de fiecare data cand clipesc. Eu m-am uitat, dar nu am vazut nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Jeremy1 a răspuns:

Am avut si eu exact la fel, mi-a intrat ceva in ochi si simteam mereu ca ma inteapa atunci cand clipesc. Am tras de pleoapa in toate felurile s-o scot, am incercat cu picaturi, si n-am putut. Picaturile doar m-au ajutat putin sa dorm, ca ma incomoda mult ce-mi intrase in ochi. Am stat asa cam 3-4 zile si mi-a trecut de la sine, simteam ca a iesit obiectul strain din ochi odata cand m-am trezit.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ochi nu poti scoate ca din talpa. Mergi la urgente oftalmologice. Este non-stop. Nu-ti risca vederea dintr-o prostie.

| AnaLove444 a răspuns:

Trebuie să mergi neapărat la doctor.

| LauraSpunePeFata a răspuns:

Incearca picaturile de ochi visine
pup :*