| Tudosie_Ionut_Robert_1997 a întrebat:

Salut..Am o intrebare... Acum 5 luni am fost operat de scolioza de 40 de grade. Ma simt ok nu am probleme, dar as vrea sa stiu cam ce recuperare as putea urma dupa operatie? Rog seriozitate maxima

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Exercitiile pe care o sa trebuiasca sa le faci pentru recuperare nu ti le putem zice noi, pentru ca tu ai nevoie de exercitii speciale in fuctie de conditia ta fizica. Noi nu avem idee de cat de mult sau in ce fel iti poti forta corpul avand in vedre faptul ca ai fost operat pe coloana pentru o deviatie de 40* de grade. Trebuie sa consulti un Kinetoterapeut!

| tigrishor23 a răspuns:

Si eu am scolioza. Exista in Craiova, o firmă, Prokinetic. Este recuperare medicală de toate felurile. Acolo ma duc eu. Dacă mai vrei detalii, spune. Te ajut cu cea mai mare placere.