| eu_5721 a întrebat:

Am o intrebare... Am 13 ani, sunt baiat si am par destul de mult pe picioare si imi incepe sa-mi creasca si pe burta si pe piept... Este normal, sau este prea devreme? Va rog, ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexa a răspuns:

Nu este prea devreme.esti la pubertate si incep transformarile...
nu te ingrijorahappy

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal, nu-ti face griji.

| sorin a răspuns:

Este foarte normal, corpul incepe sa sufere schimbari, si e foarte normal, nu iti face problemewinking

Răspuns utilizator avertizat
| denisa_4752 a răspuns:

Cred ca e normal dar cred ca hormonii tai sunt prea dezordonatitonguenu cred ca e o problema gravahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal..doar nu vrei sa arati ca pana akuma..devii barbat tonguebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ești în limite normale.
Organismul tău începe să se dezvolte hormonal, deci intri în perioada pubertății.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da puiule, incepi sa te modifici, probabil si tata este la fel, ai vorbit cu el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si prietenul meu are par pe burta de la 12 ani happy incepi sa te deszvolti,. stai relax love struck