| NUpotiSaintelegi a întrebat:

Salut, Am o intrebare : ce medicament era pentru raceala/febra? Antinevralgic, aspirina sau cum se numea? Oricum incepea cu litera,, a"

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Pentru febra este algocalminul dar are si reacții adverse iar in unele tari este interzis. La noi se vinde doar cu reteta.

| Rotazi a răspuns:

Aspirina.
Antinevralgicul este pentru dureri de cap. Aspirina este pentru raceala si febra. Sau paracetamol.

| DannyQ a răspuns:

Dacă începe cu litera cel mai probabil este algocalmin.