| klhkhjjhkhklhkjhkjh a întrebat:

Sunt racita de o saptamana, am luat in fiecare seara fervex, si panadol, antinevralgic, cateodata si aspirina si tot nu-mi trece racealasad Ce trebuie sa fac ca nu mai suport, ce medicamente sa mai iau, sau ce fel de ceaiuri sa beau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adina77 a răspuns:

Ia capsule de Echinaceea pentru imunitate,si Oscillococcinum doze,in prima zi doua doze sublingual, una dimineata si alta seara, apoi inca 6 zile cate una pe zi.
Multa lamaie,ceaiuri de busuioc,musetel,sirop de muguri de brad daca tusesti.
Mai este un medicament bun, care-si face efectul la mine, Rinoalersin.insa intai citeste prospectele.

1 răspuns:
| axeldavid a răspuns:

Consuma cat mai multe lichide si fructe, ceaiul de ceapa este foarte bun pentru raceala dar rau la gust.insanatosire grabnica.