| Corsi a întrebat:

Salut.
Am o intrebare. Cum as putea sa scap de grasimea de pe burta? Sunt baiat, cam mic - 17 ani, 1.67 inaltime si 61-62-63kg.

Mentionez ca fac sala de aproximativ 1 luna si 2-3 saptamani. Diferenta se vede putin, cate putin. Nu fac abdomene, dar am inteles ca degeaba fac pentru ca trebuie sa scap de grasime prima data. Deci cum pot face acest lucru?
As vrea sa slabesc, dar daca incep sa slabesc voi parea mult mai slab, si la maini, peste tot.
Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Trebuie să adopți o dietă sănătoasă bazată pe ciorbe și pe mers în aer liber.
Reduci carbohidrații și grăsimile și produsele de fast food.
Vei mânca mult mai sănătos. O dietă bazată pe legume, pe fructe combinată cu mișcare. Trebuie să diminuezi sau să elimini sedentarismul.

| alexandru0sorin a răspuns:

Man e importanta sa reduci aportul de carbohidranti. si sa continui sa bagi la sala ca manii ca asa vei reusi sa continui sa dezvolti mucsulatura dar sa mai dai jos din grasime dar n-o sa dureze putin egn

| Nitunitu a răspuns:

Abdomene, flotari si genoflexiuni cu gantera pe spate. Dar nu te forta prea tare, ia-o treptat.

Poti sa mai faci si inot, te-ar ajuta mult fiind singurul sport care iti pune in miscare toti muschii, dar tot asa, treptat...