| EdiShadow a întrebat:

Fac sala de 3 luni si se vede intr-adevar dar am o problema si tesutul adipos, il detest, nu-l suport si vreau sa scap de el. Am grasime pe solduri si abdomen. Abdomenul il am format dar se vede putin sa zic 40%. M`am gandit sa ma las de sala 1 luna si sa fac jogging, alergare o luna de zile sa slabesc. In timp ce am facut sala nu am mancat dulciuri in exces fainoase chiar deloc, fara paine, sucuri, dar nu se vede. Mai ales ca pun foarte repede pe mine. Am zis sa fac jogging o luna de zile. Am facut si inot vara asta dar degeaba eram prea obosit dupa inot si mancam mult deci... Cum fac sa scap de tesutul asta adipos si inca ceva ma intereseaza cat dureaza sa-l dau jos 1-2 lunii. La sala faceam programu meu nu`mi venea sa alerg pe banda, mai ales la sala. Daca aveti un program si o dieta daca stiti va rog? Si sa pot continua si sala. Eu m`am gandit sa ma dedic abdomenului si sa alers sa dau grasimea jos. Mentionez ca nu sunt gras deloc am 60kg si 1, 67 inaltime. Pareri?

Răspuns Câştigător
| perladunarii a răspuns:

Salut
continua sala, nu stiu ce program ti-ai facut dar trebuie sa constient ca trebuie sa ai si zile de pauza, eu unul dupa 2 zile de sala am 1 pauza! Legat de tesut dupa 6 luni mai vorbim nu se intampla totul asa de repede! Si iti recomand sa nu tii diete, trebuie doar sa fii moderat in ce mananci, cam 5 mese pe zi dar dupa masa nu trebuie sa simti ca nu mai poti sa te misti! Legat de dulciuri, daca mananci sa zicem 3 4 patratele de ciocolata nu patesti nimic, dar daca portia ta e jumatate din ciocolata sau chiar toata, nu e bine! Eu ti-am dat un exemplu asta trebuie sa folosesti la toate! Deserturile si dulciurile nu sunt feluri principale nu trebuie sa te saturi ci trebuie sa iti satisfaci pofta!
Spor

3 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Fa o operatie de liposuctie daca nu vrei sa alergi

| EdiShadow explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Nu ai inteles absolut nimic din ce am scris mai sus.

| EllaMazerschi a răspuns:

Poti incerca si o sala de aerobic