| madalin23 a întrebat:

Am o intrebare daca veti putea raspunde v-as fi recunoscator : Deci acum 2 saptamana am fost la piscina si m-am ars pe umeri si putin pe spate.ok. Pielea s-a decojit toate bune pana azi... am fost la piscina si m-am ars din nou de data asta mai mult pe picoare, maine si din nou spate si umeri. Eu cred ca inca nu s-a cicatrizat si am auzit ca daca nu s-a cicatrizat s-ar putea sa se intample ceva urat. Sper ca ma puteti ajuta si daca stiti si niste creme sau chestii care pot si facute in casa sau daca nu de la farmacie happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lolly15 a răspuns:

Si sora mea a patit asa. Iti recomand neopreol, se gaseste la farmacie si este foarte bun. Este si ieftin si isi face efectele repede. La ea am incercat si cu smantana[iaurt], creme, si multe altele si nu a trecut, pana am ajuns la Neopreol. Costa in jur de 13 lei. Bafta si insanatosire grabnica!

3 răspunsuri:
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Da, stiu o crema perfecta pentru ce ai tu : crema restructuranta vergeturi, e buna si pentru arsuri de piele, e buna in general ca reface pielea, si nu se intampla nimic urat, cati intaintea ta o patit la fel si sunt bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iaurtul (Sana) e foarte bun pentru arsuri sau dc nu chiar si spray de arsuri... astea vindeca foarte repede happy
Take care!

| xtinnuta a răspuns:

Poti sa iti dai si cu spirt. Sau eu de curand m-am cam ars pe umeri si mi-am dat cu Giordani Gold crema, este de la oriflame si mi-a trecut partial. Banuiesc ca depinde si cat de tare te-ai ars, oricum in general dupa ce te arzi trebuie sa iti hidratezi mult pielea. A si mi-am adus aminte ca atunci cand eram mica si stateam la tara unde ma ardea soarele foarte tare, matusa mea imi dadea pe langa iaurt, cu crema/laptisor Doina. Este o crema la sticla care se gaseste la farmacie si nu e scumpa. Cam 6 lei o sticla. Cred ca sunt mai multe feluri, vezi ce iti recomanda si farmacista.