| LoveMusic14 a întrebat:

Am o intrebare legata de alta pe care am pus-o in care vorveam despre o prietena si faptul ca vrea sa creasca jn inaltime si ca nu i-a venit menstruatia. S-a interesat pe net si a gasit 2 produse care crede ca ar ajuta-o. Va rog spuneti-mi are ar fi mai bine sa il cumpere si care credeti ca i sa o faca mai inalta. Apropo sa stiti ca mentionez faptul ca trebuie sa alegeti un produs. Primul produs:http://www.terapii-naturiste.com/......upport.htm
Al doilea produs:http://www.crestereinaltime.ro/......ltime.html
Ofer fundita pentru persoana care o sustine si nu e rautacioasa in vorbe si care imi va explica mai detaliat ce sa isi cumpere prietena mea. Va pup!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Stii cremele care promit sa iti mareasca sanii? balarii. la fel si cu pastilele/cremele care promit sa cresti in inaltime. aici intra DOAR geneticul si 2-3 sporturi precum baschetul, inotul, volei. si bineinteles nutritia. influentarea HGH-ului din corp este doping (hormonul de crestere are cam acelasi efect ca steroizii) sau daca nu, este un fel de "da banii aici, ca atunci cand o sa regreti, banii oricum nu ii mai vezi".
1. vrei sa cresti in inaltime, mananca sanatos, fa unul din sporturile de mai sus.
2. pastilele nu sunt o solutie, daca vrei rezultate, poti apela la operatii de alungire a oaselor, sau mai bine FACI SPORT.
3. HGH poate avea efecte adverse, sportul nu va avea niciodata asa ceva.
in concluzie: da banii pe pastile, nu conteaza care, amandoua au acelasi element activ. dar dupa ce dai banii si nu faci nimic cu porcariile alea, te rog sa ma anunti. sau incepi sa faci sport care impulsioneaza corpul sa creasca natural, o sa observi tonifierea muschilor, pielea mai intinsa, capacitatea cardio-vasculara ridicata. ce preferi?

| LoveMusic14 explică (pentru JohnnyBi):

Cam asta ii explic si eu prietenei mele dar e convinsa ca asta ar ajuta-o si nu pot sa ii schimb parerea. oricum a incercat de toate si baschet si volei si inot. Totul, oricum sunt bani ei si eu v-am rugat sa imi ziceti care este mai bun dupa parerea vostra, oricum multumesc.

| JohnnyBi a răspuns (pentru LoveMusic14):

Si cand o sa infunde spitale, sa imi dai PM. a incercat baschet 2 zile si a vazut ca nu creste? stiam ca unele femei sunt reduse mental. sa bage HGH in ea pana pocneste

| LoveMusic14 explică (pentru JohnnyBi):

Nu vreau sa te supar cu ceva JohnnyBi dar esti cam dur. Nu cred ca doar daca face niste exerciti o sa intre in spital (maxim sa nu aibe rezultate) ok cu pastilele e una dar totusi. Nu am nevoie de raspunsuri date cu impertinenta, iti multumesc ca ai vrut sa o "ajuti" dar era mult mai bine sa raspunzi doar cu un simplu: -nu te-ar ajuta niciuna dintre ele. Mersi oricum! happy

| JohnnyBi a răspuns (pentru LoveMusic14):

Sunt dur, si nu ma refer la exercitii, ma refer la HGH. nu este vorba ca nu te-ar ajuta, este vorba ca poti sa o patesti rau de tot. e ca si cum ca barbat la 20 de ani sa iei viagra, nu numai ca nu este necesar, dar macar viagra nu are efecte secundare la tineri. cu hormonii de crestere nu te joci, si nu ajuta la cresterea in inaltime. stii despre pustii care abia se apuca de sala la 13 ani si nu inteleg de ce nu cresc? pentru ca hormonii lor de crestere nu sunt inca produsi de corp. lasa corpul sa creasca natural, daca esti scund aia e. eu am 1.73 inaltime, sunt scund pentru un baiat, dar asta e. nu am avut ocazia cand aveam oasele in crestere sa fac sport, aveam profesori dobitoci care faceau mate si romana in loc sa ne lase orele de miscare, si din lenea asta am renuntat sa fac sport. ia bag-o tu pe prietena ta la inot de 4 ori pe saptamana, macar 15 ture de bazin, 3 mese stabile pe zi, si in 1-2 ani zi-mi mie ca nu a prins macar 5 cm in inaltime.

| LoveMusic14 explică (pentru JohnnyBi):

Eu nu te-am contrazis cu nimic, dar in continuare am sa spun a produsul cu exerciti nu are ce rau sa ii faca.

| viotedy a răspuns:

Prietena sa astepte.Asta trebuie sa faca.Nu trebuie sa cumpere nimic.Pentru inaltime poate practica baschet, inot, dar depinde si de parinti.Cati ani are?