| SacuiuRobert926 a întrebat:

Salut, am o intrebare, polioli sunt sanatosi, oare mai sanatosi decat zaharul? As vrea sa-l inlocuiesc cu zaharul, ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Zaharul este nesanatos!
Foloseste extractul de stevia, ca-i organic si foarte sanatos.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai diabet, atunci merită să utilizezi polioli.
Eu recomand numai unul extrasul de ștevie. Mie nu îmi place gstul lui.
Al doilea este pe care îl recomand de pulberea de roșcove.
Am un principiu. Un aliment natural este de 1000 de ori mai hrănitor decât unul care a trercut prin fabrică.
Restul nu recomand. Nu sunt neapărat nocivi, sunt folosiți în industria alimentară mulți din ei. Dar decât asta, mai bine o linguriță de miere.
http://www.ziare.com/......ai-1165402
https://viatacudiabet.ro/......turali-210

| danutzu96 a răspuns:

Nu se intelege intrebarea...