| Auraș_Marius_1997 a întrebat:

am o întrebare și îmi cer scuze dacă am greșit categoria. există posibilitatea de a te trezii după ce ai luat somnifere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Somniferele te ajuta sa poti adormi si sa ai o durata normala a somnului.
Bineinteles ca la un moment dat o sa te trezesti, doar nu vorbim de somnul vesnic! laughing (dar depinde si de doza; excesul aduce probleme, in orice domeniu).

| Raducons a răspuns:

Te trezesti daca iei doza recomandata sau vrei sa iti faci felul.

| IIIshaneIII a răspuns:

Pai da, dacu nu te-ai trezi ai murii nu?

| Mariussxxx a răspuns:

Da, în cel mai nefericit caz la morgă, iar în cel mai fericit, la spital.