| DavidIonescunasrr a întrebat:

Salut,am o mica răceală (strănut,tusesc, îmi curge nasul) și când duc ochii în unele parti ma doare deasupra lor, adică cam pe la sprâncene(de vreo zi si jumatate din ziua de astazi).Am cautat pe google și am văzut de meningita! Imi puteți spune ce simptome am la meningita? Va rog seriozitate. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

In ceea ce priveste meningita :

https://www.reginamaria.ro/......-si-cum-se

"Febra foarte mare,Durere de cap severa,Rigiditate a gatului,Sensibilitate oculara la lumina (fotofobie),Stari de greata si varsaturi,Dureri musculare sau articulare, Stari de confuzie, Dificultati de concentrare, Convulsii, Lipsa apetitului si a senzatiei de sete etc"

Nu cred ca ai tu asta, dar nu punem diagnostice pe internet, asa ca nu te pacienta nici fata de ce raspunsuri primesti aici, nici fata de ceea ce ai citit pe net!

Mergi la medicul tau de familie pentru consult si apoi mergi pe recomandarea lui daca iti da trimitere catre un medic de specialitate!

| Violleta2022 a răspuns:

Ce ai tu este o RACEALA banala!

Nu ai meningita, ca aia doare teribil cand pui capul in piept si ai stari de ameteala, febra mare, dureri de cap, stari de voma samd.