| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o mica sau mare problema, mi-au aparut de citeva saptamini niste puncte albe marunte una linga alta pe labile mici (parte inferioara la ambele) si de la ele pina la anus asa parca o fisie de punctulete de alea, ce ar putea fi? am cautat pe internet dar nu am gasit nimic (poze sau ceva asemanator) sunt minora, nu stiu la ce ginecolog sa merg fara acordul parintilor, mie jena sa ii zic mamei chiar daca sunt virgina (adica nu mi-e frica de ceva, doar jena)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| BiuL a răspuns:

Eu cred ca e o candidoza. AI alte simptome? Dureri, arsuri, mancarimi, ai luat antibiotice de curand? Se poate sa fie o simpla iritatie de la absorbante sau sapun. Daca ti-e frica de doctor, du-te la farmacie, explica-i simptomele, ia tratamentul care ti-l da si daca nu se imbunatateste in cateva zile trebuie sa vorbesti cu mama ta, caci cu sanatatea nu e de joaca!