| anonim_4396 a întrebat:

Salut. Am o nelămurire legata de înălțimea mea.Am 18 ani 57kg și 155cm, întrebarea mea ar fi dacă o să mai cresc în înălțime? Am o boala numita boala oaselor de sticla și nu sunt sigur că afectează creșterea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Problema ta nu este inaltimea, ci oasele foarte slabe!
Boala se poate trata, chiar si acasa, consumand muuuuuulte produse lactate + coacaze negre (proaspete, gem sau sirop natural).

| RxTx a răspuns:

Mai bine sa crești în înțelepciune
Pune mana și devino o adevărată valoare de invidiat
La care sa se închine și dușmanii

| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca mai cresti...

| LittlePoppy a răspuns:

Daca ai boala oaselor de sticla, nu este recomandat sa mai cresti. Ca riscul de rupere e si mai mare. Dar daca esti baiat, de la 18 ani cresti mai putin.