| Fryx a întrebat:

Salut. Am nevoie de niste păreri legate de înălțime. Am împlinit recent vârstă de 18 ani la care am realizat că sunt prea scund gen 155cm, am și o problema de sănătate legata de oase(sunt puțin mai fragile de cat ar trebui sa fie). Știu că ar putea să fie genetica părinților(mama-154cm, tata-173cm iar fratele de și are 16 ani are 171cm).Sa mai am speranțe că o să mai cresc macar 4-5cm sau sa încerc să-mi accept înălțimea? Mulțumesc și o zi frumoasă în continuare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| anonimuIl a răspuns:

Tu ai înălțimea mamei și fratele are înălțimea tatălui.