| Vladtsgshusbs a întrebat:

Salut, am o problema, am 14 ani si am vocea foarte subtire, ca de fată si este cam rusinos, cum as putea sa am vocea mai groasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Dana1999 a răspuns:

Mergi la un endocrinolog, desi la varsta ta e normal.

| Dana1999 a răspuns:

Poti face si exercitii de ingrosare, sa vorbesti mai gros, cum fac băieții trans pentru a avea o voce masculină.

| Amy6 a răspuns:

E normal să ai vocea subțire, momentan. Procesul de îngroșarea vocii poate fi mai lent la unii oameni, nu te ingrijora, pe parcurs (peste un an sau doi) vei vedea că vocea ta va deveni mai groasă fără ca tu să-ți dai seama.