| Wordofthat999999 a întrebat:

Am o problema, am stat azi in genunchi si mi-a amortit piciorul stang, nu m-a intepat deloc de la amorteala, doar ca daca vreau fac anumite miscari cu el nu pot ca nu prea il simt si nu am o stabilitate buna cu el si de 5 ore sunt in situatia asta. Pot sa merg, sa stau pe picioare fara problema doar ca inca este amortit, oare trece pana maine? Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fă-ți un RMN - să nu ai o problemă mai gravă decât crezi

| crysty1222 a răspuns:

Probabil s-a blocat un nerv. Incearca sa-l masezi si sa faci niste exercitii cu el in seara asta si vezi daca se mai amelioreaza pana maine. Daca maine nu observi nicio imbunatatire iti recomand sa mergi la medicul de familie, poate iti da niste creme ceva pentru probleme de astea. Multa sanatate!

| Bonbardieruldeweekend a răspuns:

Daca il misti si nu trece nu i ok, incearca sa stai cu picioarele undeva sus ca sa se miste singele de acolo dar totusi, pare ca nu e nimic daca nu schimba culoare dar du te repede la un doctor ca cine stie, poate s-a inchegat sângele acolo si nu i ok