| NarcisMT1999 a întrebat:

Salut,am o problema. Aproape de fiecare data cand joc fotbal fac intindere musculara sau chiar ruptura, sunt la a 5-a intindere in 3 luni.Ce ar trebui sa fac ca sa nu mai fac intindere in afara de incalzirea dinaintea de meci!
Dau Funda! ###

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

In primul si primul rand, consulti un doctor, asta daca nu ai facut`o deja.Se poate sa nu fie intindere sau ruptura. Daca chiar este asa ceva, repaos 1-3 saptamani, apoi antrenament usor zilnic pe grupa de muschi unde se prezinta problema pentru a`i tine in forma si nu te mai forta asa de mult la fotbal.Sa stii ca nu toti sunt facuti pentru acest sport si nu este nici o problema.

1 răspuns:
| 3amthinking a răspuns:

Pai, chestia e ca iti trebuie repaus de mai mult de 5 zile in caz de intinderi, entorse, orice. Daca se rupe sau asa iti trebuie o luna repaus. Daca nu iei acel repaus o sa se rupa si mai des.