| SasukeCS2 a întrebat:

Am o problema cu ochii. Nu vad la fel de bine cu ambii ochi. Cand tin un ochi deschis si celalalt inchis cu dreptul vad clar si pot sa citesc dar cu cel stang nu vad prea clar si nu vad sa citesc. Mama zice ca atunci cand am fost mic ma uitam de aproape la TV, probabil ca din cauza asta am problema. Daca o sa port ochelari o sa mi se imbunatateasca ochiul stang sau nu o sa mi se mai strice (adica sa ramana asa cum e)? Varsta are importanta pentru aceasta problema?
Fundita!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la oftalmolog, ai nevoie de ochelari. Cel mai probabil ochelarii vor imbunatati vederea ochiului bolnav.

| AlexandraEpureanu a răspuns:

E foarte probabil ca ai nevoie de ochelari. sad Mergi la un control la oftalmolog si vezi ce-ti spun.

| Marinescu_Alexandra_1998 a răspuns:

Trebuie sa faci un control, ochelarii nu ii pui de capul tau. Factorii externi au o mare importanta si poate mama ta are dreptate, iar daca porti ochelarii pe care ti-i indica medicul nu are cum sa se intample ceva rau.