| anonimum a întrebat:

Salut, am o problemă cu rosul unghiilor si devin din ce in ce mai mici, ce trebuie sa fac sa nu le mai rod? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonim20143 a răspuns:

În primul rând trebuie să îți dai seama care e motivul pentru care îți rozi unghiile. Poate fi de la stes, anxietate, plictiseală, concentrare, etc. După ce stabilești motivul încearcă să rezolvi problema și vei vedea că nu-ți vei mai roade unghiile.Sau pur și simplu controlează-te pentru că rosul unghiilor nu este un lucru chiar sănătos.