| llllIIIllIlIIIIl a întrebat:

Am o problema cu rosul unghiilor si nu stiu cum sa scap de acest obicei. Ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Autocontrol dacă nu îl ai nu poți schimba nimic, foarte multe persoane au ticuri de astea dacă simți ca te afectează mergi la un psiholog sa afli ce îți cauzează acest tic poate e pe fond de stres, nervos etc. Cred ca gândurile îți cauzează aceste ticuri focuseazatati mintea înspre ceva pozitiv, gândeștete mereu la lucruri pozitive după un timp creierul se va seta asa și vei avea o gândire mai sănătoasă, cum îți setezi creierul asa îl ai.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă voință nu e, atunci ce am putrea face noi, de la distanță

| Apokales a răspuns:

Poarta niste manusi sau gaseste alta modalitate de a scapa de stres. Cred ca este un gest ca sa te destresezi, cauta altul, unul mai sanatos.

| brokxy a răspuns:

Sincer nu inteleg oamenii de genul...imi pare rau dar mi se pare dezgustator, eu nu am facut asta niciodata si nu as putea face asa ceva

| MaryMaria333 a răspuns:

O guma sau cv de rontait.....alea is numa bune de ros laughing))

| andiceasu95 a răspuns:

Da-te cu oja

Răspuns utilizator avertizat