| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu un genunchi, mai exact cel drept. Mereu cand ma las cu greutate doar pe el si incerc sa il indoi ma doare foarte tare. Daca fac alergare usoara nu simt nicio durere, dar daca incerc sa alerg in viteza ma doar destul de tare si se simte ca si cum s-ar desprinde de picior. Am fost la medicul ortoped care mi-a facut o raza si a spus ca s-a subtiat cartilajul, sau ceva de genul. Cand l-am intrebat ce e de facut a spus ca trebuie sa slabesc putin ca eram destul de gras atunci. Am slabit destul de mult, aproapre 20 kg dar tot ma doare. Ar putea cineva sa imi spuna ce este si ce as putea face sa nu ma mai doara? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Tot medicul specialist (ortopediul) iti poate spune ce e de facut mai departe.
Probabil iti va recomanda si sa nu fortezi piciorul pentru ca problema cu cartilajul este mai dificil de refacut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Du-te la alt medic specialist, pentru mai multe investigaţii.
Pot fi destule cauze,
http://healthy.kudika.ro/......grave.html
Te pup şi ai grijă de tine!