| Jager a întrebat:

Am o problema cu vocea. Cam de un an sunt cam ragusit, adica nu sunt racit, pur si simplu cand vorbesc am vocea asa, grava. Am 15 ani dar vocea e destul de groasa.
Oricum, dupa ce vorbesc asa putin, parca am ceva flegma in gat pe acolo mai mult mai sus..nustiu cum sa explic. Pot scapa de acel 'mucus' cu ceva ACC sau ceva de genu? Recomandati-mi niste medicamente, vreau sa scap de chestia aia, nu pot vorbi normal.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Ti se schimba vocea big grin. E perfect normal pentru varsta ta.

| Kettolix a răspuns:

Cred ca ti se schimba vocea

| OoBunnyoO a răspuns:

Intr-adevar ti se schimba vocea. Probabil ca va mai dura o perioada, iar apoi va trece de la sine.