| Rapidistu47 a întrebat:

Cum as putea sa imi imbunatatesc vocea? Am vocea groasa si cand vorbesc parca as fi ragusit big grin
Va rog cineva sa imi dea un raspunswinking Dar fara raspunsuri de genu: ia lectii de kanto

2 răspunsuri:
| mariaalessandra a răspuns:

Bea ceaiuri multe; fa vocalize inainte de un discurs sau de a vorbi mult, eventual dimineata si atunci cand esti ragusit(stiu ca e ciudat) da pe gat un galbenus de ou crud, amestecat cu miere(asta i-a zis doamna mea de canto unei colege care era ragusita si in curand avea spectacol).

| voineapaula a răspuns:

Sunt ceaiuri speciale pentru asa ceva. Incearca sa iei si miere.