| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema de 2 zile. Cand urinez simt o usturime in varful penisului. Si chiar am scurgeri foarte usoare. Nu m-am mai (mast) de 2 zile in caz ca de la asta e. Am nevoie de sfaturi. Si nu spuneti de medic va rog. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| G510 a răspuns:

Poate e o infectie urinara. Exista la farmacii ceva teste pentru asa ceva. Seamana cu testele de sarcina doar ca dupa ce te urinezi pe ele iti spune daca ai sau nu o infectie urinara. Poti sa incerci alea daca tot nu vrei sa auzi de medic. ( tot la medic iti sugerez sa te duci daca nu trece durerea )

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Este foarte probabil sa ai o infectie urinara. Cam miroase a medic, nu prea trec singure. Te speli foarte bine pe maini, te speli foarte bine si acolo de 2-3 ori pe zi (cu decalotare), schimbi lenjeria intima de fiecare data si te rogi sa treaca de la sine. Daca in 2 zile nu a trecut sau daca simti ca lucrurile evolueaza in rau, te duci urgent la medic!
Si de acum incolo te speli cu atentie pe maini cand mai umbli la cel mic.