| Mokhsa a întrebat:

Salut. Am o problema de aprox. o saptamana.

Am baut pana am varsat tarie(3 pahare) De atunci scaunele au iesit neregulate, mai mici cu alternanta (mai mic de atat sau mai mari de atat) dar in principal mici si moi, nu am scos scaun tare de mult timp. Am pierdut 1 kg din cauza ca am mancat intentionat putin sa nu fac blocaj intestinal.

Sunt balonat, ghiortaie matele, dureri uneoriin partea stanga a abdomenului, pe spate stanga f. putin, uneori putin si pe drrapta.

Simt cum bate inima in stomac uneori, abdomen o data. Daca incordez muschii abdominali sau stranut poate aparea durerea pe stanga.

Nu simt ca imi vine sa ma duc la veceu dar cand ma duc iese putin. Azi an folosit supozitir si am scos ceva care era deja moale dar nu vroia sa plece pe gaura fara...(motilitate redusa?)

Mai am dureri in zona ficatului(bila) care nu prea au mai aparut de 2 zile deloc aproape.

O idee cum sa rezolv?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu post.

| johnnny123 a răspuns:

Mulțumim pentru descrierea extrem de detaliată a mișcărilor tale intestinale.

Dacă ești îngrijorat, mergi la doctor. Și data viitoare nu mai bea tărie până verși.

| blackann a răspuns:

Hidrateaza-te, mananca gras mc/burger si iti revii. laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sensibili sunt astia din noua generatie...ai grija cand te besesti sa nu faci hernie de disc.

| Mokhsa explică (pentru anonim_4396):

Tare, dar un raspuns adecvat?

| Manu9221 a răspuns:

Stai liniștit ca o sa îți revii, hidrateaza-te, bea multă apă și mănâncă mai Light câteva zile. Gen, supa de pui, iaurt, fructe, ca la regim.