| Rpn_Robi_ a întrebat:

Salut am o problema de câteva zile urinez foarte greu si ma ustura, și am senzația ca e un blocaj

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca este urgent mergi la spitalul de urgenta din apropierea judetului/orasului in care te afli.
Daca nu mergi in prima faza la medicul de familie si primesti trimitere la medicul urolog.
Daca nu ai medic de familie mergi la o clinica privata la un medic urolog.
Daca este de fapt un virus contractat in urma unei partide de s3x neprotejat atunci poate fi si de domeniul medicului dermato-venerice...
Dar sa nu insinuez nimic, prima si prima data mergi la urolog.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce ai facut, daca ai nisip la rinichi, pietre sau ai o infectie urinara, ori o boala cu transmitere sexuala, care ti-a afectat tot aparatul reproducator (daca ai facut sen fara prezervativ).

Mergi la spital sau la un medic UROLOG!
Sanatate multa!