| Andreeaa1998 a întrebat:

Am o problema. Ma ustura cand urinez, ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Sa discuți cu medicul de familie, poate ai o infecție urinara

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil este o infectie urinara si trebuie sa mergi de urgenta la medicul de familie, sa-ti faca analize medicale si sa et trimita la un medic urolog.
Intre timp, spala-te si tine poponetul in apa cat mai fierbinte, in care dizolvi 1-2 linguri de bicarbonat de sodiu (are mama ta in bucatarie), ca sa-ti dispara usturimile, pana ajungi la medic.