| Mirkutza99 a întrebat:

De câteva zile încoace simt aproape încontinuu nevoia de a merge la toaleta sa urinez(chiar si dupa ce abia am mers). Tin sa precizez ca nu beau prea multe lichide si nici nu ma ustura sau altceva când urinez. Ce ar putea fi si cum se tratează? Senzatia asta e insuportabila.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AndreiWeisz a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un medic ca sa vezi, poliuria poate fi semnul mai multor afectiuni.

| alinadianaaa a răspuns:

Poate sa fie o infectie urinara, cel mai bine e sa mergi sa iti faci un Sumar de urina pentru a stabili care este cauza.Prezinti si dureri abdominale cand urinezi?

| Pabibabum09 a răspuns:

Buna! Probabil ca ai infecție urinara. Multă sănătate! happy

| star100 a răspuns:

Cred ca ai infectie urinara. Senzatia de nevoie la toaleta e frecventa in cazul acestei afectiuni. Ar trebui sa faci analize la urina ca sa fii mai mai sigur/a.