| Dumitrascu_Georgiana_1996 a întrebat:

Am o problema. De o saptamana am piciorul drept amortit si ma doare in partea dreapta zona apenticitei. Am decis sa merg la chirurg de urgenta, eu fiind in UK.In cateva ore am luat primul avion si am ajuns la Spitalul Judetean din Ploiesti, unde ma astepta un chirurg. M-a consultat si mi-a pus diagnosticul apendicita acuta. Dar am decis sa fac mai multe investigatii: analize la sange mi-au iesit foarte bune. Dar la ecografie mi-a iesit colica renala, nici vorba de apendicita. Am facut o zi de perfuzii cu calmante si 3 zile de antibiotic(am uitat cum se numea antibioticul). A doua zi am mers la urolog unde m-a trimis de urgenta la tomograf. Zis si facut. Am aranjat si l-am facut in cateva ore, a doua zi a venit rezultatul. Rinichi perfecti drepti fara calculi, fara malformatii.Se pare ca am avut o infectie urinara. Dupa 3 zile de internare, a patra zi am decis sa ma intorc in UK. Timp de 3 saptamani de la intoarcere durerile au continuat sa apara,de data asta mai puternic, durerea urca in zona dreapta a apenticitei, pana sus pe toata partea dreapta pana aproape de coasta +picior amortit ai durere pana in talpa! Sunt speriat ce e de facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| popa07ady a răspuns:

Nu ai medic de familie in UK? Mergi la un spital dar ai de asteptat multe ore fara programare sau fara recomandarea dr. de familie.