| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o problema dermatologica. Intotdeauna am avut tenul normal (nici gras, nici uscat). In ultimul timp tenul meu a inceput sa devina cam gras (pe frunte si in zona nasului mai ales) nu inteleg de ce s-a intimplat una ca asta. Ar putea avea legatura cu balzamurile de par ce le aplic pe radacinile parului in ultimul timp? Cand am inceput sa aplic pe radacini atunci a cam inceput sa-mi apara problemele cu tenul. Poate avea vreo legatura una cu alta? Sunt foarte alamata, ce as putea face sa-mi intorc tenul la starea initiala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Lucian4 a răspuns:

Nu stiu ce chimicale contine balsamurile, sfat: foloseste doar sampon si sapun in baie pe termen lung (minim o luna). Schimba stilul de viata. Se zice ca suntem ceea ce mancam. Nu mai manca gras.