| SnYcK3rS a întrebat:

Am o problema foarte mare cu acneea. Sunt baiat, am 17 ani, nu am breton (spun asta pentru ca stiu ca bretonul nu permite ca pielea sa respire)

De cativa ani ma chinui cu acneea. Am incercat fel de fel de creme dar numai vreau sa aud de asa ceva. De 2 saptamani fac masca cu argila iar la cateva ore ma dau cu zeama de lamaie si stau asa cel putin 1 ora.

Argila, da rezultate oarecum, dar cosurile tot ies. Dupa ce dau masca jos am acea senzatie de ten curat si proaspat. Am tenul foarte foarte foarte gras.

Vreau sa scap mai repede de acnne!

Doresc sa aflu si alte tratamente pe care le-ati folosit si au dat rezultate. Nu vreau creme sau geluri pentru ca nu si’au facut efectu, in cazu meu

FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| FuckTWorld a răspuns:

Da esti la pubertate cosurile poate sa dispara si eu am avut insa nu am asteptat sa dispara de la sine ca nu le suportam si am mers direct la un dermatolog specialist.Si mi-a dat un tratament si prin antibiotice pentru inauntrutongue corpului ca poate sa fie si o infectie dinauntru corpului si etc si atunci degeaba folosestitongue cremele luate din magazine gen clerasil, clearskin etc. poti sa ai o eruptie mai puternica si daca iti dispar ii pe moment o sa reapara In 4 luni mi-a disparut absolut toate cosurile si nici numai au aparut, mai ar fi si varianta la un cosmetician buntongue, daca ai si puncte negre sa ti le scoata complet si pentru acnee masti, insa eu iti recomand un dermatolog specialist. Sper ca te-am ajutat.

| roxiada a răspuns:

Eu nu am avut chiar acnee dar am avut cosuri, esti la pubertate si chestiile astea sunt absolut normale!
O data cu trecerea timpuli vor disparea si acestea, mai ales daca o sa ai si relatii sexuale, problema se va diminua! ce-i recomand e sa mergi la un medic dematolog, nu e foarte scump. undeva la 40 de ron si iti spune exact ce sa folosesti!