| adrian13252 a întrebat:

am o problema foarte mare legata de viata sexuala si sunt putin ingrijorat. Am 17 ani si aproximativ 1.67m inaltime. problema este faptul ca penisul si testiculele s-au oprit din crestere de ceva vreme si asta ma face sa nu ma simt bine in pielea mea, simtindu-ma ca un copil de 13 ani. am inceput sa ma gandesc la tot felul de tampenii ceva gen: "am primit vreo boala?" "ma voi maturiza vreodata?" nu stiu ce sa mai fac, vad alti tineri de 13-14 ani si ma intreb cum se simt ei in pielea lor, daca au aceleasi probleme, si ajung sa ma compar cu ei in privinta asta... cateodata mai uit si eu de problema asta si am niste momente in care ma simt mai ca un om, dar din pacate acele momente trec foarte repede si cad din nou in depresie...
Va rog mult sa ma ajutati nu mai pot, de cateva saptamani tot imi sta chestia asta in cap si nu ma pot concentra in alte activitati...
Multumesc pentru atentie!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce majoritatea baietilor din ziua de azi isi fac probleme mai mult de partea sexuala a lor si nu de instalatia pe care o au intre urechi? Ai o obsesie in privinta asta.Sau poate ti se pare.Mai ai de crescut.Nu mult dar mai ai.

| Oxymorone a răspuns:

Este posibil sa ai o problema psihologica, o tulburare dismorfica a penisului, multi barbati ce sufera de tulburarea asta apeleaza la metode de marire a penisului. Sunt unele tehnici din cate am auzit, prin intindere manuala, miscari de tragere si stoarcere timp de 30 de minute pentru o perioada de timp indefinita. Penisul trebuie manipulat in stare flasca cu miscari ferme si fara a intra in stare de erectie,e nevoie de control,dar se mai spune ca metoda asta poate deforma penisul, ii poate provoca leziuni ale tesuturilor si cicatrici inestetice. Mai sunt si pastile create din plante cu efecte hormonale, din cate stiu, nu sunt aprobate de A.A.M pentru ca nu exista nici o garantie pentru pastilele astea, ar putea fi periculoase.