| AlexBoy88 a întrebat:

Salut am o problema grava. Azi am cazut pe strada si m-am lovit la mandibula si acuma ma doare in partea dreapta la inbinatura cand casc gura mai mult.
Ce am >?
Dau cea mai mare funda va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ThePathWalker a răspuns:

Nu cred ca ai nimic. Pariez ca nu te doare foarte tare si o sa iti treaca. Probabil erai pe cale sa iti disloci mandibula dar forta impactului nu a fost destul de puternica. Dar e doar parerea mea.

1 răspuns:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Probabil de la soc. pune gheata pe locul unde te doare. daca durerea persista, poti lua un Mydocalm si maine sa te prezinti la urgente.
O seara bunahappy