Salut, am o problema, ieri am mancat 3 gume, dar ultima am tinut-o mai mult in gura si azi am o foame permanenta, adica mananc ceva si in 2-3 ore mi se face iar foame, si nici la toaleta nu imi mai vine treaba mare dar treaba mica vine.Nu am nicio durere la burta dar am o foame permanenta. Oare ce se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Apocaliptic a răspuns:

Sa stii ca guma de mestecat nu are nimic de aface cu constipatia,ba chiar are efect laxativ.
Daca tot ti-e foame, mananca fructe(mere si pere in general) si legume(salate sau mai bine ciorbe sau supe).
Corpul vrea mai multe vitamine, sau proteine, sau carbohidrati, sau glucide etc. de aceea iti este foame permanent.